Ból łokcia, czy ból barku?

ból barku ból łokcia łokieć tenisisty leczenie fizjoterapia

Pani Sylwia lat 38 zgłosiła się z bólem i drętwieniem okolic stawu łokciowego, który pomimo wcześniejszych prób leczenia i rehabilitacji, nie przyniósł poprawy.

Pacjentka aktywna fizycznie, grająca regularnie w tenisa.

Wszystko wskazywało na to, że diagnoza lekarza (łokieć tenisisty) jak i poprzednich osób pracujących z pacjentką była poprawna.
Jednakże po zebraniu wywiadu, weryfikacji odczuć bólowych i testów mięśniowych, można było zacząć przypuszczać, że problem bólu łokcia jest tylko skutkiem, a nie przyczyną.

Głównym winowajcom okazała się tylna sekcja stawu ramiennego.

Pacjentka prezentowała ciekawy przypadek Triangular Interval Syndrome (TIS), w którym dochodzi do ucisku na struktury nerwowe i tętnicze.
Opracowanie, przeze mnie, tego rejonu pozwoliło, w krótkim czasie przynieść wymierne korzyści. Po upływie paru tygodni pacjentka mogła całkowicie zapomnieć o dolegliwości bólu łokcia.

Podsumowując, u wielu pacjentów ból często jest przenoszony z innych okolic ciała, których nie podejrzewamy o przyczynę bólu. Bardzo ważna jest dla mnie indywidualne i holistyczne podejście do każdego z moich pacjentów. Zawsze podczas pierwszej wizyty przeprowadzam szereg testów, której mają na celu jak najlepsze zdiagnozowanie przyczyny bólu.